Çatlaklarınla Çiçek Açtır

A: Üzerinde çalıştığım proje bitmek üzere.

H: Ne güzel. Bazen senin yanında kendimi işe yaramaz hissediyorum. Biz dersleri zar zor yetiştiriyoruz bir de sana bak.

A: Sana bir hikaye anlatayım mı?

H: Anlat

A: Bir sucu boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına taktığı iki büyük kovayla su taşırmış. Kovalardan biri çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan eve giden uzun yolu dolu olarak tamamlerken çatlak kova içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş.

H: Ben çatlak bir kovayım. Sevdim. Devam et…

A: Bu durum iki yıl boyunca böyle devam etmiş. Sucu her seferinde evine sadece bir buçuk kova su götürebilirmiş. Sağlam kova başarısından gurur duyarken zavallı çatlak kova, görevinin sadece yarısını yerine getiriyor olmaktan utanç duyuyormuş. Bir gün çatlak kova ırmağın kıyısında sucuya seslenmiş. “Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum.” “Neden?” diye sormuş sucu. Kova cevap vermiş…

H:  Ben çatlak bir kovayım! Ben çatlak bir kovayım!

A: Devamını dinleyecek misin? Sucu demiş ki: Evine dönerken yolun kenarındaki çiçekleri fark etmeni istiyorum. Yolun sadece senin tarafında çiçekler olduğunu, diğer kovanın tarafında hiç çiçek olmadığını fark ettin mi? Yolun senin tarafına çiçek tohumları ektim ve her gün ırmaktan dönerken sen onları suladın. Ben de bu güzel çiçekleri toplayıp evimi süsleyebildim. Geçtiğin her yerde çiçek açtırıyorsun hiçbir şey yapmasan da olur.
ÖNCEKİ

Yaşadığın her şeyi hak ettin !

SONRAKİ

Robin Williams - Patch Adams

İlginizi Çekebilir