Bir şarkıdır yaşamak

Bir şarkı dinlersin. Sigara içerken, çay demlerken, çalışırken veya sevişirken. Bazen bir kaldırım taşında adım adım yürürken yalnızlığına, bazense herhangi bir sahilin hemen önündeki küçük bir bankta son sigaranı yakmışken ve kalmışken çaresizliğin ortasında tek başına.

Hep bir şarkıdır o unutulmaz anlara eşlik eden. Gece uyumadan önce tavana bakarak dinlediği şarkıları unutmaz mesela insan. Sevişirken, bolca terlemişken ve sevdiğinin gözlerine yorgunlukla bakarken aldığın inanılmaz hazza eşlik eden 'Careless Whisper' parçasını ömrünün sonuna kadar unutamazsın belki de.

Koca bir şehri terk ederken, sevdiğin onca insanı geride bırakırken ve bir otobüsün penceresinde manzarayı seyrederek dinlediğin 'Push the sky away' parçası yıllarca aklından hiç çıkmaz. Ne zaman bir otobüse binsen o parça gelir aklına. Mırıldanırsın 'keep on pushing, keep on pushing..' Derken otobüsten iner evine doğru yol alırsın. Bir kaç adım atmışken yine o parçanın devamındaki sözler gelir aklına. 'if you got everything? and you dont want no more...'

İnsan, kendisi için önemli olan anlarda dinlediği şarkıları hiçbir zaman unutmuyor sanırım.  Sevdiğimden ayrılışımın şerefine dinlediğim şarkı, aradan yıllar geçtikten sonra bile dinlesem ve her şeyi unutmuş dahi olsam beni hep geçmişe döndürmeyi başarmıştır. O gün, geçmişte yaşadığım burukluğu sanki tekrar yaşamış gibi olmuşumdur. Dostlarımla eğlenerek dinlediğimiz, işte günün parçası bu dediğimiz parça yıllar geçse de hep o eğlenceli anları tekrar anımsatmıştır. Sevişirken dinlediğim parçalar yıllar sonra da dinlesem beni tekrar o yatağa döndürebilmeyi başarmıştır, garip.

İnsan, bir hayat biriktiriyor şarkılarla dolu.
Güzel şarkılar biriktirmeniz dileğiyle,
Sağlıcakla !

ÖNCEKİ

PHP ile veritabanı yedeği alma ( PDO )

SONRAKİ

Turgut Uyar - Göğe Bakma Durağı

İlginizi Çekebilir